Неделя, 21 Юли 2019,

Българи Юнаци!!! Лудогорец спечели сблъсъка в Рим над Лацио!
/21 Февруари 2014, 00:54/Видяно: 1469/

Невероятен мач сътвориха футболистите на Лудогорец разград срещу Римските орли Лацио! Мача ще се запомни с голяма драма - две дузпи и два пропуска от бялата точка, два червени картона и две греди за двата отбора и за наше щастие краен резултат 0:1 в полза на Лудогорец.
Лудогорец надигра безапелационно Лацио през първата част.
Лорик Цана спря с ръка центриране на Михаил Александров и съдията посочи бялата точка, а с изпълнението се нагърби Светослав Дяков. Капитанът на Лудогорец отправи по необесними причини удар в стил Паненка, но вратарят Бериша успя да остане на крака и да хване топ
ката без проблем.
Малко по-късно пък Марселиньо разтресе горната греда зад Бериша след поредния далечен удар. В 45-тата минута дойде така очакваната за нас радост,Роман Безяк подхвана индивидуална акция, елиминира противник и с мощен изстрел извън наказателното поле разпъна мрежата зад безпомощния вратар на домакините Бериша и 0:1 за Лудогорец!Така приключи и полувремето.
След почивката Лацио получи правото да изпълни дузпа след съприкосновение между Фелипе Андерсон и Йордан Минев. Именно потърпевшият се нагърби с изпълнението. Владислав Стоянов обаче показа своята класа усети посоката и изби тежкия нисък шут към десния му ъгъл,последва добавка която също Българския страж отрази!
В 55-ата минута капитана Дяков извърши нарушение пред наказателното поле на Лудогорец и получи втори жълт и съответно червен картон. Така Лудогорец остана с човек по-малко на терена, а домакините взеха надмощие.Точно 10 минути по-късно Луис Каванда от Лацио изрита главата на Йордан Минев и реферът Цвайер не се поколеба да му покаже директен червен картон.Последваха спокойни минути за нашия шампион в които нашите момчета се успокоиха и заиграха вече поглед напред.Така и до самия край на мача.Лудогорец спечели битката но не и войната.Очакваме се реванша в София също да е на наша страна.
Ако продължи на 1/8-финал, родният шампион ще срещне победителя от сблъсъка между Динамо Киев и Валенсия.